Fajne gadżety elektroniczne: tablet, telefon, kamera

Nie wiedząc, jaki wybrać prezent komunijny dla brata, siostry, chrześniaka, chrześnicy czy wnuka, nie warto załamywać rąk i czekać do ostatniej chwili. Pomysłów nie przybędzie a na pewno ubędzie cennego czasu i wtedy może zrobić się nieciekawie. Sezon komunijny to gorący okres, w pośpiechu i panice, może nie udać się kupić tego, co zaplanowaliśmy. Toteż o podarunek najlepiej zatroszczyć się odpowiednio wcześnie. Dzisiaj stawia się przede wszystkim na podarunki elektroniczne.

W rankingach upominków komunijnych zajmują wciąż najwyższe miejsca obok tradycyjnych zegarków, kolczyków i medalików. Elektroniczny gadżet to druga strona prezentu komunijnego– zabawa dla dziecka a może nawet spełnienie jego marzeń. Wiele osób nie uważa ich za szczególnie pasujące do okazji, jednak dobry sprzęt może być i pomocą naukową, i zapewniać rozrywkę, jak też służyć długie lata, przydając się w ramach zajęć szkolnych. Sam pomysł nie musi być zły, to rodzice powinni czuwać nad tym jak podarunek jest wykorzystywany i czy przynosi korzyści dziecku.

Trzeba podkreślić, że sprzęty elektroniczne rozwijają wyobraźnię, pomagają się uczyć języków obcych, poznawać literaturę i rozwijać pasje. Najpopularniejszy jest oczywiście komputer przenośny. Osobisty notebook to dla ośmioletniego letniego dziecka bardzo dojrzały prezent. Dołączyć do niego można programy do nauki języków obcych, encyklopedie multimedialne itp.

Zaraz po laptopie na komunię najczęściej wybieranymi w ostatnim czasie są tablety. Przenośne mini komputery, spełniające wiele przydatnych funkcji. Cieszą oko, dają dużo swobody w przemieszczaniu się i korzystaniu z takiego urządzenia. Jeśli dziecko nie posiada jeszcze telefonu komórkowego to może okazać się fajny gadżet dla niego oraz pomoc dla rodziców, którzy zawsze będą mieli kontakt ze swoją pociechą. Dzisiaj to już nie zwyczajne telefony, ale smartfony stają się modnymi upominkami komunijnymi. Pozwalają nie tylko komunikować się, ale robić fantastycznej jakości zdjęcia, filmy; to po prostu aparat fotograficzny i kamera w jednym.

Na pewno wartościowym podarunkiem komunijnym tak dla chłopca jak i dziewczynki będzie czytnik e-booków. Być może rozwinie pasję czytania książek nie tylko lektur szkolnych, w które warto go zaopatrzyć przed podarowaniem. Łatwy w użyciu i pozwala zawsze mieć przy sobie swoją ulubioną książkę.

Search
Archives